Kde bychom byli, kdyby nebyly půjčky. Vynález člověka, který je stejně starý jako jakýkoliv směnný systém. Od pradávna si lidé půjčovali něco od druhých, aby to mohli mít alespoň na chvíli taky a těžit z toho výhody. Dnes si sice tak hojně nepůjčujeme například dobytek nebo nářadí, ovšem finanční půjčky jsou častější než kdy dřív. A proč taky ne? Je to přeci motor celého lidstva. A správný hypoteční úvěr https://nebankovnihypoteky.net/nebankovni-hypoteka/ dokáže udělat naprosté divy. Přesně proto bychom se měli soustředit na všechny ty klady, které tržní ekonomika a kapitalismus přinášejí.
Půjčka totiž esenciálně znamená jedinou věc – můžete si koupit více, než vyděláte. Tato magická formule je něco, co dokáže utáhnout i celou státní ekonomiku. Základní předpoklad je, že člověk může spotřebovat maximálně to, co si vydělá, tedy že jeho náklady jsou menší nebo se rovnají jeho příjmům. DO příjmů samozřejmě nepočítáme jen důchody (mzdu, rentu, nájem apod.), ale také dary, dědictví a vůbec všechno, co lze finančně vyjádřit (jakože všechno v tomto světě jde). Je ale problém, pokud byste si chtěli koupit něco dražšího, nebo-li chtěli byste spotřebovávat více, než si vyděláte. Je tedy nutné navýšit finanční prostředky, zvýšit váš kredit, za který si poté můžete koupit věci a spotřebovávat je.
Kredit je pohonná hmota moderního trhu a celé státy na něj spoléhají, stejně jako věřitelé po celém světě. Pakliže máte dostatečný kapitál, moc se vás to týkat asi nebude. Ovšem člověk se může ocitnout v nejrůznějších situacích, ve kterých po něm bude vyžadováno, aby spotřeboval více. A není to jenom stavba domu nebo jeho rekonstrukce, může to být celková změna prostředí jednotlivce, může to být neočekávaná událost jako úmrtí a náklady s ním spojené nebo třeba dědění, může to být vyplacení nebo také investice. Těch příležitostí je spoustu a rozhoduje vždy každý individuální příběh.