Ano i Váš bazén a jeho zřízení si zaslouží šetrnou péči. Přece se v létě chcete osvěžit v křišťálové vodě bez zápachu a řas. Díky péči o bazén i jeho zařízení budete mít průzračnou vodu v bazénu a také pečujete o své zdraví. Pokud tedy chcete, aby Vám bazén opravdu dlouho vydržel a správně fungoval, určitě nešetřete na bazénové filtraci. Ta Vám z vody odfiltruje všechny nečistoty. Filtrace by měla odpovídat velikosti Vašeho bazénu. Nezapomínejte filtraci proplachovat. Nezbytnou součástí je i bazénová chemie. Nejčastěji využívaná je chlórová chemie. Pohodlí Vám zajistí plovoucí dávkovač, který uvolňuje chlór postupně. Tím budete mít zajištěnou průběžnou dezinfekci a čistotu vody. Samozřejmě výrobci pamatují i na alergiky a pro ně jsou bezchlórové přípravky. Při péči nezapomínejte měřit i pH vody. Ideální hodnota je v rozmezí 6,8 – 7,2. Říká se tomu neutrální pH. Pokud se pH pohybuje níže, než je daná hranice může Vám to způsobit korozi kovových části bazénu, ale také kalnou vodu. Při vyšší hodnotě Vám naopak hrozí pálení očí a podráždění sliznice. Informace jak pečovat o bazénové zařízení najdete i zde .
Nejčastější problémy s vodou a jejich řešení
· Mléčná voda- pokud má voda v bazénu mléčnou barvu zkontrolujte pH vody a v případě potřeby pH upravte. Pokud to nezabere, můžete vodě pomoci pomocí projasňovače. Ten dodá vodě jiskru a zvyšuje účinnost filtru.
· Zelená voda- zde je potřeba použít chlórovou dezinfekci, ale také projasňovač. Pokud se ovšem barva vody nezmění, vyzkoušejte jiný přípravek na bázi chlóru.
· Hnědá voda – pokud se Vám voda v bazénu zbarví do hněda, máte bohužel vodu napadenou řasami a je potřeba s tím rychle něco udělat. Pomoci si můžete chlórem a samozřejmě jak i u jiných problémů přidat projasňovač.
Na co nezapomenout?
Je potřeba i čistit stěny a dnu bazénu kde se usazují další nečistoty jako například pyl z květin, prach poletující ve vzduchu. Nezapomínejte i správně zazimovat bazén po sezoně.