Stará polorozbitá usedlost jako zdroj podnikání? Zní to absurdně? Tak se nenechte zmýlit. Agropodnikání a agroturistika dnes představuje ekonomickou jistotu a stabilitu. Mít prosperující biofarmu rozhodně není jen pro sluníčkáře a biofanatiky. Farma skutečně představuje seriózní podnikatelský záměr, z něhož lze slušně profitovat. Pokud se stanete farmářem (či dokonce biofarmářem), zcela jistě se neumístíte ve Forbesovském žebříčku největších boháčů, ale můžete si slušně a také zdravě žít i s rodinou.
Lidé už dávno nevybírají potraviny jen podle toho, co je nejlevnější, ale s rostoucími příjmy a rozšiřujícími se alergiemi, je zajímá také kvalita a původ potravin a není jim líto za to také náležitě zaplatit. Stejně tak lidé z měst rádi vyrážejí na venkov. Je to něco, co je láká a co by alespoň ve zprostředkované podobě rádi nabídli svým dětem.
O jaké farmářské služby a produkty je největší zájem?
- Potraviny.Lidé si stále častěji kupují takzvané farmářské bedýnky. Obvykle Vám je farmář přiveze jednou týdně až do domu. Nejčastěji si kupují směs ovoce a zeleniny, ale v nabídce najdete také smíšené bedýnky, kde jsou k dispozici také farmářské produkty z kravího, kozího i ovčího mléka, domácí vejce, med a uzenářské a masové produkty.
- Jízda na koni, hypoterapie.Dostat se do koňského oddílu je téměř nemožné. Koňské tábory jsou beznadějně vyprodané dlouho před sezónou a to i přesto, že jsou velmi nákladné. Rodiče dětí s hendikepem i sociální zařízení vyhledávají místa, která nabízejí hippoterapii, tedy terapii za pomoci koně, která je pro pohybové ústrojí velmi prospěšná.
- Agroturistika.Přijít se podívat na farmu je zajímavé, ale strávit tam celý týden, to je zážitek. Většina městských dětí skoro neví, jak vypadá králík a dokonce i děti ve vesnici na tom nejsou o mnoho lépe, protože na vesnicích se začíná život přibližovat tomu ve městě.
Pokud máte vyhlídnuté hezké stavení se slušným pozemkem, které by stálo za rekonstrukci, a máte obavy, že by chyběla poptávka, buďte bez obav.