Malé firmy, obchody, menší restaurace a kavárny
Jde zpravidla o jedinou registrační pokladnu, ke které bude připojen datový terminál, scanner, případně tiskárna a bankovní terminály. Skladový systém je propojen s pokladním systémem a software monitoruje průběh skladového hospodaření, kontroluje veškeré platební transakce a ceny zboží, tedy prodejní cenu v závislosti na výši marže. Většinou se zákazník dohodne s vývojáři na individuálním řešení a ti pro něj zpracují i specifické požadavky.
Firmy a provozy středních velikostí
Středně velká firemní seskupení mají v provozu více skladových prostor, pokladen, disponují scannery čárového kódu, jsou vybaveny platebními terminály, elektronickými vahami zboží a dalším příslušenstvím. Vše je vzájemně propojeno v rámci síťové interní infrastruktury s centrálním serverem, kde se zpracovává přejímka a výdej zboží, naceňování nových skladových položek, ale také má firma přehled o cenové politice, slevových akcích, skladovém stavu zásob a prodejní strategii v závislosti na úspěšnosti prodeje.
Do této oblasti se řadí i firmy, které se dělí na více poboček s jednou centrální správou. Mohou to být např. e-shopy, kamenné prodejny s různým sortimentem, restaurační zařízení rozdělená na více provozů – vinotéky, vinárny, bary, jídelny, prodejny zdravé výživy s vlastní předzahrádkou atd. Zvláštní skupinu středně velkých podniků tvoří řeznické provozovny a prodejny masa, kde se instalují speciální elektronické váhové pokladny.
Velké obchodní řetězce
Ty se vyznačují vždy dalším nárůstem zařízení, která mezi sebou komunikují, a pro tyto subjekty je nutno vypracovat vždy individuální řešení skladového software. Pokladní a skladové systémy jsou již náročné na hardware, na jeho zálohování, na správu dat včetně sdílení s datovými úložišti. Sledování skladových pohybů, zboží v prodejnách, prodejních akcí, slev, nákupních cen, marží, to vše je složitější a jedná se vždy o zakázku v rámci dlouhodobé spolupráce mezi zákazníkem a softwarovou firmou.